Firmalar teker teker elini eteğini çekiyor
kategori : teknoloji

eklenme : 27 Mart 2017 | 22:15

son güncelleme : 18 Haziran 2017 | 20:00


Reklam anlaşmalarını iptal ediyorlar


Google'ın video servisi youtube'ta var olan nefret içerikli videoların yanında reklamlarının belirmesini istemeyen firmalar youtube'dan elini eteğini çekmeye başladı.


GM, PepsiCo, Starbucks, FX Networks ve Wal-Mart gibi dev şirketler de yaşanan olaylar üzerine artık YouTube üzerinde reklamlarının gösterilmesini istemediklerini belirtti.


PepsiCo basın sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, "YouTube'un video filtreleme sisteminde yaşanan problemi büyük bir üzüntüyle takip ettik ve ciddi anlamda hayal kırıklığına uğradığımızı söyleyebiliriz. Bizim gibi bir markanın isminin bu tarz videolarla birlikte anılması mümkün dahi değildir."


Google bir açıklama yaptı


Google İngiltere yöneticilerinden Ronan Harris’in ilgili açıklaması şöyle:


“Kurulduğumuz günden bu yana Google'daki misyonumuz bilginin evrensel olarak erişilebilir ve kullanılabilir hale getirmek oldu. Web’deki fikir ve ifade özgürlüğüne, ifade edilen görüşlerle aynı fikirde olmadığımız zamanlarda bile kesinlikle inanıyoruz.


Bununla birlikte, Google reklamlarının nerede görüntüleneceğini tanımlayan katı politikalara duyulan ihtiyacın da farkındayız. Bu politikaların amacı reklamların, nefret dolu konuşmalar, rahatsız edici veya saldırgan içerikli sayfalarda ya da videolarda görüntülenmesini yasaklamaktır. Söz konusu politikalarımız durumların büyük çoğunluğunda, amaçlandığı gibi çalışmaktadır. Kötü reklamcılık uygulamalarını engellemek için her yıl milyonlarca dolar yatırım yapıyor ve binlerce kişi istihdam ediyoruz. Sadce geçtiğimiz yıl içerisinde 2 milyar kötü reklamı sistemimizden, 100.000'in üzerinde yayıncıyı ise AdSense programımızdan çıkararak 300 milyondan fazla YouTube videosunda reklam yayınlanmasını engelledik.


Bununla birlikte, ağımızdaki milyonlarca site ve YouTube'a bir dakika içerisinde yüklenen 400 saatlik video söz konusu olduğunda, her zaman hatasız olamadığımızın da farkındayız. Toplamın çok sınırlı bir yüzdesinin söz konusu bazı durumlarda, para kazanma politikalarımızı ihlal eden içeriklerde de reklamlarımız görüntülenebiliyor. Böyle durumlarda ilgili reklamı derhal kaldırıyoruz, ancak daha fazlasını yapabileceğimizi ve yapmamız gerektiğini de biliyoruz.


Reklamverenlerimiz ve ajanslarımızın, reklamlarının tartışmalı içeriklerde gösterilmesini engellemeye yönelik olarak daha basit ve daha sağlam yollar sağlayabileceğimize dair görüşlerini net bir şekilde anlamış bulunuyoruz. Halihazırda k, reklamlarının nerede görüntüleneceğini kontrol etmelerine imkan tanıyan (konu ve kategori istisnaları gibi) geniş çeşitlilikte araçlar sunmakla birlikte, çok az sayıdaki uygunsuz şekilde para kazandıran video ve içeriğin belirlenmesi konusunda ortaya daha iyi bir iş çıkarabiliriz. Bu çerçevede reklam politikalarımız ve marka kontrolümüzle ilgili kapsamlı bir incelemeye başladık ve önümüzdeki haftalarda markaların YouTube ve Google Görüntülü Reklam Ağı'nda reklamlarının nerede görüneceğini daha fazla kontrol altına almalarını sağlamaya yönelik değişiklikler yapacağız.


Hizmetlerimizi hem başarılı hem de güvenli bir şekilde kullanabilmeleri için yayıncılarla, reklamverenler ve ajanslarla birlikte çalışarak bu sorunları çözme ve daimi güvenlerini kazanma konusunda kararlıyız.”


WhatsApp’ta Paylaş Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş


Youtube ile ilgili haberler


Yine mi ırkçılık


YouTube'nin yeniliklikleri logosuna da yansıdı


YouTube sohbet özelliğini hizmete sundu


Korksun Youtube, Facebook Watch geliyor


Google ile anlaşan Whatsapp'tan Youtube Videoları adımı


Youtube'den önizleme yeniliği


İşkur ve Google ortaklığı, youtuber yetiştirecekler

Homer olsaydın nasıl tepki verirdin0

0

0

0

0

0

0

0
Yorum yapın


Adam akademisyen tam bir kitap kurdu olması da normal ; canlı yayında kitap yedi ya

Steam yaz indirimleri

6 yaşındaki Stanley'den Lego'ya iş başvurusu mektubu: Aradığınız kişi benim

Kahramanlık iyi güzel ama NBA maçı da kaçmaz, bu arada çerezleri kim alacak

Zombilerden vampirlerden korkma, sen git 2 yaşındaki kızından kork

Google ve yandex'ten 23 Nisan'a özel doodle'lar geldi

Bırakın Hollywood'a benzemeyi, Bollywood'un kıyısından bile geçemedi

Huawei, Apple'la dalga geçiyor

Apple öğrencilere programlama öğretecek

Hindistan'da 4 kişi Game Of Thrones'un senaryosunu sızdırdıkları gerekçesiyle tutuklandı