Gülünç olmayın sloganı bile Turkcell'le bağlan hayata, hiç keser mi internetimizi
kategori : guncel

eklenme : 01 Mayıs 2017 | 22:41

son güncelleme : 01 Mayıs 2017 | 22:46


Turkcell'den AKK hakkında bir açıklama geldi


Şuan firmaların bu şekilde teker teker açıklama yapmasını bekliyoruz.Açıklama yapsınlar ki bizde yönümüzü ona göre belirleyelim.Hangi firmaya ait paketimizi iptal edeceğimizi hangi firmaya geçeceğimizi bilelim.Sanırım Turkcell kullanıcılarının paket iptal etmesine gerek kalmadı.


Açıklamanın tam metni


Kamuoyuna duyurulur


Adil Kullanım Koşulları (AKK) aşımında ekstra ücretlendirme yapılacağına dair internette ve sosyal medyada yayılan asılsız haberlerin artması sebebiyle Turkcell olarak kamuoyunu aydınlatma ihtiyacı duyuyoruz.


Bilindiği üzere Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 1 Mayıs 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere AKK’ya tabi olan tüm internet (Fiber ve xDSL) paketlerinde değişikliğe gidilmesine karar vermiştir. BTK’nın bu kararında, AKK geçildikten sonra dahi internet kullanıcılarının minimum veri indirme hızlarının, bulundukları tarifeye/pakete göre kademeli olarak belirleneceği ifade edilmiştir.


Turkcell olarak sunduğumuz paketlerimizde, sosyal medya ve internetteki haberlerde yer aldığı gibi BTK’nın yeni mevzuatına göre belirlenen hız kademeleri geçildikten sonra tüketilen her 1 GB için ekstra ücret talep edilmesi şeklinde bir karar ya da uygulama bulunmamaktadır.


Ayrıca hem Fiber hem xDSL’de 02.00-08.00 saatleri arasında gerçekleştirilen internet kullanımları AKK’ya dahil edilmeyecek ve söz konusu zaman dilimlerinde AKK’nın aşılıp aşılmadığına bakılmaksızın AKK kullanımları sonrası hız kısıtları uygulanmayacaktır.


AKK hakkında yapılan tüm işlemler Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kararlarıyla sınırlıdır. Operatörlerin bu konu hakkında herhangi bir tasarruf yetkisi bulunmadığı gibi özellikle Turkcell’in müşteri memnuniyet prensipleri gereğince mevcut müşterilerimizin kontratlarında yer alan şartları kötüleştirecek bir davranışta bulunmamız söz konusu olamaz.


Mevcut fiber tarifelerimiz ise aynen geçerliliğini korumaktadır. Kotasız (limitsiz) internet kullanmak isteyen müşterilerimizin interneti Turkcell fiber kalitesinde deneyimleyebilmesi için 1 Mayıs itibarıyla mevcut tarifelerimize ek olarak fiber Platin paketleri kullanıma sunduk. 25 mbps’lik giriş paketimizi daha rahat satın alınabilir kılmak için de 89 TL olarak fiyatlandırdık.


Özellikle belirtmek isteriz ki kamuoyunda oluşan yanlış algının aksine AKK noktası geçildikten sonra yapılan veri tüketimleri için faturaya ek bir ödeme yansıtılmamaktadır.


Müşterilerimizin Turkcell kampanyaları hakkında sadece Turkcell tarafından yapılan açıklamalara itibar etmelerini; mevcut, satışta olan tarife ve kampanyalarımızı web sitemiz www.turkcell.com.tr’den takip etmelerini önemle rica ederiz.


Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için açıklamamız bilgilerinize sunulmuştur.


Saygılarımızla,


Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.


WhatsApp’ta Paylaş Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş


Turkcell ile ilgili haberler


Rekabet kurumu 3 GSM operatörünü de soruşturma açtı

Homer olsaydın nasıl tepki verirdin0

0

0

0

0

0

0

0
Yorum yapın


Müslüman adam kim jong-un'un babaannesinin ölüm yıl dönümünü kutlamaz

Teknolojik gelişmeler insanlığı yok edebilecek düzeye geldi

Bir çin atasözü derki : 成功可能不會教的人很多,但不能教很多東西。

Kahramanlık iyi güzel ama NBA maçı da kaçmaz, bu arada çerezleri kim alacak

Steam yaz indirimleri

Güzel İstanbul'da yaşamak istiyorsanız, 12,5 yıl açlık ve susuzluğa katlanmanız gerekiyor

İşin içinde görsel efekt yok

Bize anlatmadıkları bir şey var galiba

Karen Gillan, Dwayne Johnson,Jack Black ve Kevin Hart'ı bir araya getirmek mükemmel bir fikir, ikinci fragman yayınlandı

Uber , yasaklandıkça kullanıcı sayısı artıyor