İğrenç olabilir ama faydalı
kategori : vaybe

eklenme : 07 Mayıs 2017 | 23:32

son güncelleme : 07 Mayıs 2017 | 23:37


Çocuktan al haberi


Küçüklüğümüzde toprak yiyen çocukları görürdük ve hemen annesini uyarırdık."Nejla teyze murat yine toprak yiyoy" diye şikayet ederdik ve nejla teyze bir koşu gelip çocuğuna kızaraktan murat'ı alır acıktığını düşünerek hemen karnını doyururdu.


Yıllar sonra anladık ki murat vücudundaki demir eksikliğini gidermek için toprak yiyoymuş.Tabii derdini kimseye anlatamadığından da bizler annesine şikayet ediyorduk anneside karnı açıktı sanıp çocuğa mama falan veriyordu.Mama kafi geliyor muydu, gelmiyordu yani murat toprağa yemeye devam ediyordu.


Resim olarak çocuk resmi seçmeseydik mideniz bulanabilirdi


Sıkı durun şimdide çocukların yaptığı bir başka iğrenç olayın daha sağlığımız için faydalı olduğunu Amerikan Mikrobiyoloji Derneği’nde Profesör Friedrich Bischinger'ın yaptığı çalışmalar sayesinden öğrenmiş olduk


Önceleri kızılan bir aktivite olan burun karıştırmanın hijyenik olmaması ,burnunuzu karıştırırken burun deliklerinizin içindeki hassas deriye zarar verebilme ve bu da sinüs enfeksiyonlarını tetikleyebileceği söyleniyordu


İğrenç olabilir ama faydalı

Profesör Friedrich Bischinger'ın yaptığı çalışmalar burnunu karıştıran insanların daha sağlıklı olduğunu ortaya çıkardı.Bischinger'ın çalışmalarını baz alan uzmanlar burnunu karıştıran çocuklara engel olunmaması öneriyor.


Bu çalışmalarda elede deilen bir diğer bilgi ise burun kalıntılarını yemenin bağışıklık sistemini güçlendirdiği niteliğinde.Profesör Friedrich Bischinger “Burun, bakterilerin biriktiği bir filtre gibi. Bu birikintiler bağırsağınıza indiğinde ilaç görevi görüyor.” diye konuştu.


Bilim insanları nasal mukusun iyi bakteriler bakımından zengin olduğunu ve bu bakterilerin dişlere yapışarak çürüklere neden olan bakterileri önlediğini buldu. Dişlere olan faydasını bulduktan sonra uzmanlar, sümüğü diş macunu yapımında kullanma fikri üzerinde de çalışmaya başladı.


Amerikan Mikrobiyoloji Derneği’nin bulguları aynı zamanda sümüğün solunum enfeksiyonlarını, mide ülserini ve hatta HIV’i önlediğini gösterdi.


WhatsApp’ta Paylaş Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş

Homer olsaydın nasıl tepki verirdin1

0

0

0

0

0

0

0
Yorum yapın


Torrent çağı kapanmak üzere, bir yıldız daha kaydı

Youtube'a 10 saniye özelliği

Whatsapp'ta yeni güncelleme ile 2 yeni özellik aktif

Kimmiş o en güçlü Avengers bunu yeni gelen videodan öğreneceğiz

Karen Gillan, Dwayne Johnson,Jack Black ve Kevin Hart'ı bir araya getirmek mükemmel bir fikir, ikinci fragman yayınlandı

Seni üzdüysek affet,demek ki olayın iç yüzü böyleymiş

Doctor Stange 4 kasımda bizlerle yada değil mi bu da bir illüzyon olabilir,söz konusu strange nede olsa

Belgeler tamam, trafik polisi durdurursa sorun yok yani

Bölüm başı 15 milyon dolar harcanıyor

Tesla, nisanda güneş enerjili kiremit siparişi alacak