İğrenç olabilir ama faydalı
kategori : vaybe

eklenme : 07 Mayıs 2017 | 23:32

son güncelleme : 07 Mayıs 2017 | 23:37


Çocuktan al haberi


Küçüklüğümüzde toprak yiyen çocukları görürdük ve hemen annesini uyarırdık."Nejla teyze murat yine toprak yiyoy" diye şikayet ederdik ve nejla teyze bir koşu gelip çocuğuna kızaraktan murat'ı alır acıktığını düşünerek hemen karnını doyururdu.


Yıllar sonra anladık ki murat vücudundaki demir eksikliğini gidermek için toprak yiyoymuş.Tabii derdini kimseye anlatamadığından da bizler annesine şikayet ediyorduk anneside karnı açıktı sanıp çocuğa mama falan veriyordu.Mama kafi geliyor muydu, gelmiyordu yani murat toprağa yemeye devam ediyordu.


Resim olarak çocuk resmi seçmeseydik mideniz bulanabilirdi


Sıkı durun şimdide çocukların yaptığı bir başka iğrenç olayın daha sağlığımız için faydalı olduğunu Amerikan Mikrobiyoloji Derneği’nde Profesör Friedrich Bischinger'ın yaptığı çalışmalar sayesinden öğrenmiş olduk


Önceleri kızılan bir aktivite olan burun karıştırmanın hijyenik olmaması ,burnunuzu karıştırırken burun deliklerinizin içindeki hassas deriye zarar verebilme ve bu da sinüs enfeksiyonlarını tetikleyebileceği söyleniyordu


İğrenç olabilir ama faydalı

Profesör Friedrich Bischinger'ın yaptığı çalışmalar burnunu karıştıran insanların daha sağlıklı olduğunu ortaya çıkardı.Bischinger'ın çalışmalarını baz alan uzmanlar burnunu karıştıran çocuklara engel olunmaması öneriyor.


Bu çalışmalarda elede deilen bir diğer bilgi ise burun kalıntılarını yemenin bağışıklık sistemini güçlendirdiği niteliğinde.Profesör Friedrich Bischinger “Burun, bakterilerin biriktiği bir filtre gibi. Bu birikintiler bağırsağınıza indiğinde ilaç görevi görüyor.” diye konuştu.


Bilim insanları nasal mukusun iyi bakteriler bakımından zengin olduğunu ve bu bakterilerin dişlere yapışarak çürüklere neden olan bakterileri önlediğini buldu. Dişlere olan faydasını bulduktan sonra uzmanlar, sümüğü diş macunu yapımında kullanma fikri üzerinde de çalışmaya başladı.


Amerikan Mikrobiyoloji Derneği’nin bulguları aynı zamanda sümüğün solunum enfeksiyonlarını, mide ülserini ve hatta HIV’i önlediğini gösterdi.


WhatsApp’ta Paylaş Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş

Homer olsaydın nasıl tepki verirdin1

0

0

0

0

0

0

0
Yorum yapın


İşkur ve Google ortaklığı, youtuber yetiştirecekler

Tesla önce ford'u sonra general motors'u solladı

Türkiye'de en çok parayı Çin'li turist mi harcıyor

Elon Musk, üçüncü dünya savaşının olası nedenini açıkladı: 'Yapay Zeka'

Patates neredeyse her iklimde yetişir mars'ın ikliminde bile

Virginia Eyalet Valisi Teslimat Robotlarına Serbest Dolaşım İmkanı Sağlayan Yasayı İmzaladı

Eline atmadığı alan kaldı mı, Facebook'tan yalnızca görüntülü sohbet etmeye yarayan cihaz

Çin bu seferde kendi wikipedia'sını kuruyor

Yaşlı babaların oğulları daha akıllı oluyor

Satılan site geri alınır, Elon Musk aldı