İntihar etmesini engelleyen kadınla evlenmiş
kategori : vaybe

eklenme : 03 Eylül 2017 | 13:01

son güncelleme : 03 Eylül 2017 | 13:01


Quora isimli bir soru-cevap sitesinin ziyaretçileri 'Sadece filmlerde olacağını düşündüğünüz ama başınıza gelen deneyim nedir?' diye sormasının ardından verilen bir yanıt oldukça ilgi gördü


300 binden fazla görüntülenen yanıt, Kevin Walsh'a ait. Walsh evlendiği kadınla nasıl tanıştığının ve ardından yaşadıklarının hikayesini şöyle anlattı:


'13 yaşında ve bir yaz kampındayken, hayatımda gördüğüm en güzel kız bana doğru yürüdü ve 'siyah sana yakışıyor' dedi. Neden bilmiyorum. Sohbet ettik ve arkadaş olduk, sosyal medya hesaplarımızı paylaştık ve bir süreliğine iletişimde kaldık.


Lisede bir süreliğine birbirimizin radarından çıktık, ama size şunu söyleyebilirim ki o kızı düşünmeden bir günüm bile geçmedi. Şimdi bile nedeninden emin değilim, o bir şekilde aklımda kalmayı sürdürdü.


Lise son sınıfta bana altımdaki zeminin kaydığını hissettiren zamanlardan geçtim ve ağır depresyona girdim. Çareyi kendi hayatıma son vermekte buldum, bir not yazdım ve hayatıma son vereceğim yere gittim.


İntihar etmeden 5-10 saniye önce telefonum çaldı. Kimin aradığına baktım, bilmeden ölemezdim. Numarayı bilmiyordum, bu yüzden telefonu açtım ve o karşımdaydı.


Ona nasıl olduğunu sordum ve bana 'beni arama ihtiyacı duyduğunu' söyledi. Konuşmayalı bir yıl olmuştu ve tam o anda aramak zorunda hissetmişti. Uzun lafın kısası, o kurcaladı, ben de ağzımdan baklayı kaçırdım ve bu konuda konuştuk. Bana 'Ne? Yapma bunu' dedi. Bu yetti.


Onu ertesi gün aramam için bana söz verdirdi, telefonu kapattık. O gece on yıl sonra evlilik teklifi yaparken kullanacağım kelimeleri yazmaya başladım.'Yüksek sesle söylemenin bir gücü var


Walsh, Buzfeed isimli bir internet sitesinde yaptığı açıklamada yanıtına gelen yorumların olumlu olduğunu ve bir kişi intihar etmek gibi düşüncelere kapılırsa en iyisinin başkalarıyla konuşmak olduğunu belirtti:


'Yüksek sesle söylemenin bir gücü var. Ağzınızdan çıktığı anda aslında bunu istemediğinizi farkedebilirsiniz.'


WhatsApp’ta Paylaş Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş

Homer olsaydın nasıl tepki verirdin0

0

0

0

0

0

0

0
Yorum yapın


Kronik hastalar için 'danışman eczaneler' geliyor

Fikirlerin çarpışmasından hakikat doğarmış, işte Zuckerberg ve Musk'un yapay zeka tartışması

Varlık içinde yokluk!

Korsan film yayana 'yavaş internet' cezası

Apple ve Amazon James Bond'un dağıtım hakları yarışında

İsveçli bilim insanları güneş enerjisini sıvılaştırdı

WhatsApp kurumsal hizmetlerde ücret alacak

Spiderman: Homecoming 3 poster yayınlandı

Youtube'den önizleme yeniliği

'Merhaba dünyalı biz dostuz' lafını duymadıktan sonra ben uzaylılara falan inanmam