Onların kullandığı teknolojilerin neredeyse hepsi hayatımıza girmek üzere fakat bir filmlerini yapamadık
kategori : sinema

eklenme : 27 Mayıs 2017 | 23:57

son güncelleme : 28 Mayıs 2017 | 11:23


Sanırım jetgiller filmi geliyor


Jegiller'in vizyonda olduğu ve her hafta yeni bölümlerinin yayınlandığı dönemde bizler akıllı evleri, yapay zekaları gelişmiş robotları, uçan arabaları hep televizyonda izlerdik.Özellikle de çizgi filmlerden izlerdik, çünkü hayal dünyamızda var olabilecek her şey profesyonelce çizgi filmlere aktarılabiliyordu.


Bundan dolayı ben çizgi filmleri çok severim hayal dünyanız her ne kadar gelişmiş olursa olsun onun karşılığını çizgi filmlerde bulabiliyorsunuz.


Hayalimizde oluşan görsellerin hepsinin bu evrende gerçekleşiyor olması insana farklı bir haz veriyordu.Film evrenine gelince bu evrende bir kaç profesyonel karakter vardı; terminatör, robocop, batman ve süpermen bu filmler bir nebze de olsa iyi iş çıkarmış, bilim kurgu'yu ve hayal dünyamızı ekranlara aktarmıştı


O teknolojilerin hepsi hayal dünyamızdan gerçek dünyaya aktarıldı


Şimdiki duruma baktığımızda uçan araba mı diyorsunuz 2020'de, yapay zekaları kuvvetli mimikleri olan ve kendi kendine öğrenebilen robotlar mı az kaldı, akıllı evler mi şimdilik zenginler kullanıyor yakında nasip olursa bizde kullanacağız.


Hayal dünyamızda ki bu teknolojiler o dönemlerde sadece çizgi film evreninde hayat buluyordu.Sonra bu teknolojileri sinema perdesinde görmeye başladık.Şimdi ise tanıtım amaçlıda olsa fuarlarda, parklarda ve evlerde görme şansımız oluyor.


Diğer çizgi film evrenleri olan DC ve Marvel'a ait birçok çizgi film hayata geçirilmişken bu teknolojilerin en çok kaşımıza çıktığı çizgi film olan jetgiller'in bir filmini izlemiş değiliz.


Güzel haber şu ki; bu konuda bazı gelişmeler var.Jetgiller film projesinin Warner bros tarafından bir live action filmi olarak ilk onayı aldığı söyleniyor. Senaryosunu Matt Liberman’ın yazacağı dillendirilen filmde kimlerin oynayacağı ve ne zaman çekileceği ise belli değil


WhatsApp’ta Paylaş Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş

Homer olsaydın nasıl tepki verirdin0

0

0

0

0

0

0

0
Yorum yapın


Kamera arkasına bir göz atalım mı

Kronik hastalar için 'danışman eczaneler' geliyor

Nazilerin kullandığı Enigma Makinesi açık arttırmayla satıldı

Bu yıl Google Apple'ı dövdü

Justice League, şöyle göz ucuyla bakın yeni fragmana

Dünyaca ünlü milyarder boşanıyor ve gelmiş geçmiş en yüksek nafakayı ödeyecek gibi gözüküyor

X-men hayranları gözünüz aydın, Gifted geliyor

Sanatla intikam alınır mı, O aldı

Bu elektrikli arabanın büyük bir avantajı var, oda güneş enerjisi ile şarj olması

Güneş'ten 100 bin kat daha büyük olan karadelik keşfedildi