Pratik ve doğal makyaj taktikleri
kategori : bakım

eklenme : 27 Temmuz 2017 | 23:14

son güncelleme : 27 Temmuz 2017 | 23:26


Kim olduğundan daha güzel görünmek istemezki bunun için yapmamız gereken tek şey makyajı doğru yapmamız ,şimdi size en pratik en doğal makyaj taktikleri vereceğim bu bilgilere bayılacaksınız .


DUDAKLAR


Doğru tonu seçin:Çoğumuzun yaptığı şey moda olan herhangi bir rengi almadan önce elimizin üst yüzeyinde denemek. “Ruju parmak ucunda denemek daha iyi bir fikir” diyor ünlülerin makyaj sanatçısı Starley Murray, “Bu şekilde rengi yüzünüzün yanında tutabilir ve nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.” (Ayna yok mu? Parmak ucu yine de daha iyi çünkü dudağınızın hem yapısına hem rengine daha yakın bir tercih)


Kuru ciltten kurtulun:Dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş fırçanızla dudaklarınızı da fırçalarsanız ölü deriden kurtulursunuz ve rujunuz daha güzel uygulanır, kaygan ve yumuşak.


Ömrünü uzatın:Rujunuz yemek boyunca dudağınızda kalsın istiyor ama ömrünü uzatabilecek formülleri sevmiyor musunuz? İşte makyaj gurusu Laura Mercier’den bir ipucu; normal bir lipstick ile bir kat çekin, sonra tek katlı bir peçeteyi dudaklarınızın üzerine bastırın ve fırça ya da sünger ile yumuşakça bu peçete üzerinden pudralayın. Rengin sabitlenmesine ve uzun süre muhafaza edilmesi için muhteşem bir taktik.


Dolgunlaştırın: Son dokunuş için alt dudağınızın ortasına altın ya da gümüş tonlarında bir lipstick ile dokunun. Bunun dolgun dudaklara sahip olmak için en kısa ve hızlı yol olduğunu hangi makyaj ustasına sorsanız söylüyor. Ama unutmayın ki dudaklarınızı emer ya da büzerseniz Jolie etkisini kaybedersiniz.


GÖZLER


Pratik ve doğal  makyaj taktikleri

Sarkmalarla savaşın: Kaşınızın tam altındaki bölgeyi beyaz ya da benzer açık tonlarda bir far ile hafifçe renklendirin diyor Trucco kozmetiklerinin sanat direktörü Jo Davis; “Yüzünüzün aydınlanmasına ve kaşlarınızın olduğundan kalkık gözükmesine sebep olur ki bu da yorgun gözleri güzelleştirmek için önemlidir.”


Eye liner’ınız bulaşmasın:Eye linerı kalem ya da ince bir fırça ile uygulayın ve sonra uyumlu bir renkteki toz far ile üzerinden geçin. Daha da uzun süre dayanması için, far fırçanızı göz kapağınıza sürmeden önce Visine ile ıslatın.


Gözlerinizi daha büyük gösterin: Kirpiklerinizin dibine bir kirpik kıvırıcı yerleştirin ve yavaşça uçlara doğru çekin, gittikçe bastırarak diyor Sidney’den makyaj uzmanı Napoleon Perdis.


Rimele gelince: Suya dayanıklı rimellere bayılıyor ama çıkartmak için uğraşmayı sevmiyor musunuz? Ünlülerin kendilerini ellerine teslim ettiği Nick Barose önce bir kat normal maskara, sonra üzerine de su geçirmeyenini sürerek bu soruna çözüm getirebileceğinizi söylüyor: “Bu şekilde suya dayanıklı formül kirpikleriniz yerine normal rimel katına kilitlenir ve böylece istediğiniz zaman çok daha kolay çıkar.”


Gözlerinizi genişletin:Daha tazelenmiş görünmek için beyaz göz kalemi kullanın – ama bu sefer gözlerinizin altına, üstüne değil. Alt kirpik aralarına ve göz içine yavaşça sürün ve gözyaşı kanallarına gelmeden durun.


KUSURSUZ BİR YÜZ


Pratik ve doğal  makyaj taktikleri

Kusurları kapatın… stratejik olarak:Tüm yüze fondöten – ya da çok fazla kapatıcı- sürmeniz yapay görünebilir hatta hissettirebilir diyor Mercier. Ve sadece ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılmasını öneriyor. (İhtiyaç olmayan yerlerde bırakın kendi cildiniz parlasın)


Yumuşak bir dokunuş deneyin: Yüzük parmağınız makyaj uygulamak için en uygun araç diyor Davis, çünkü en zayıf olanıdır. Çok daha güçlü olan işaret parmağı rengi çok yoğun uygulayabileceği gibi nazik cildinizi fazlasıyla hırpalayabilir de.(Merhaba kırışıklıklar!)


Parlayın:Her yüzün doğal gölgeleri vardır ve onları aydınlatırsanız çok daha iyi görünürsünüz diyor Kevyn Aucoin Beauty’den makyaj sanatçısı Craig Jessup. Bu gölgeleri bulmak için, aynada kendinize gülümsemeniz yeterli; “Daha karanlık alanları göreceksiniz – alt dudağınızın altı ya da gözlerinizin iç köşeleri gibi”. Bu bölümleri aydınlatmak için, parlak beyaz göz farından faydalanabilirsiniz.


Ufak bir yüz germe operasyonu: Alığınızı sürmeye elmacık kemiğinin üst kısmından başlayın ve sonra yanağınız boyunca yatay olarak fırçalayın – çapraz ya da aşağı doğru değil yüzünüzün ortasına gelene kadar. “saç diplerinizde koyu olan allık elmacık boyunca azaldığında yarattığı etkiye bayılacaksınız, tersi yerin” diyor Murray, “Çünkü sizi çok daha genç gösterecek.”


WhatsApp’ta Paylaş Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş

Homer olsaydın nasıl tepki verirdin0

0

0

0

0

0

0

0

BU KONULARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR


Yorum yapın


ABD'li MIT mezunu genç girişimci Kişiye özel şampuan üretiyor

Bölüm başı 15 milyon dolar harcanıyor

ÖLMEDEN ÖNCE MUTLAKA İZLEMENİZ GEREKEN 10 FİLMDEN 10 MUHTEŞEM ALINTI

Game Of Thrones'dan korsan izlenme rekoru

Hong Kong'da bir kadın 102 iPhone ile vücuduna sarılı şekilde gümrükten geçmeye çalışırken yakalandı

Devlet kapısı kolaylıklara açılıyor

Paul Walker sevgisi Gangam Style'ı tahttan indirdi

Kahramanlık iyi güzel ama NBA maçı da kaçmaz, bu arada çerezleri kim alacak

Yakında oyun olarak karşımıza çıkabilir

Onların kullandığı teknolojilerin neredeyse hepsi hayatımıza girmek üzere fakat bir filmlerini yapamadık