Söz konusu uzay ise bu konuda konuşacak 3 kişi var, Stephen hawking, Elon Musk, Mustafa topaloğlu
kategori : eglence

eklenme : 20 Haziran 2017 | 16:34

son güncelleme : 20 Haziran 2017 | 19:27


İlk uzay ülkesi için Türkiye'den talep patlaması


Asgardia 100.000 nüfuslu, BM'ye bağlı ve kendi yasaları olan bir ülke olacak.


Uzay ülkesi için en çok başvuru 31 bin 853 ile Çin birinci sırada hemen ardından onu 29 bin 82 başvuru ile Türkiye takip ediyor


Uzay ülkesine bu kadar yoğun ilgi gösteren ülke insanımız daha önce uzaya gitmiş, oraları görmüş, havasını teneffüs etmiş birinden de tecrübelerini paylaşmasını istemez mi, tabii ister en basitinden askere giderken bile önceden gitmişlerden tavsiye istiyoruz yada bu konuda konuşulduğunda can kulağıyla dinliyoruz.


Hayat tecrübeden ibarettir


Bu konuda ülkemizin ileri gelen, hatırı sayılır hem sanatçı hem uzay aşığı kamet-i bala bir şahsiyeti bizimle tecrübelerini paylaştı.Sözcü gazetesinin talebini geri çevirmeyen Mustafa Topaloğlu Asgarida ile ilgili şu açıklamaları yaptı :


“Düşündüğümüzde bugün yaşadığımız dünyanın ilk hali nasıldı bilmiyoruz. Oradaki yaşam şekli neydi nasıldı bilmiyoruz. Şu andaki proje de henüz çok yeni şüphesiz orası da zamanla dünya gibi yaşanılır bir yer halini alacaktır. Ama bunları bizler görecek miyiz orası muamma. Peki bu proje doğru mu? Yanlış mı? Bunu ancak ‘Olmadan olmaz’ denklemiyle çözebiliriz. Olacak ve göreceğiz. Yaşam kendisini idame ettiriyor. Dünya, içinde yaşanmayacak bir yer haline geldiğinde güneşe daha da yaklaştığımızda sıcaklık arttığında başka yerlere gitmek için uğraşmaya başlayacağız. İlim zamanla bunları gösterecektir.”


Peki Mustafa Bey, uzayda kurulacak olan Asgardia ülkesinin kanunları bağımsız ve kendisine has olacakmış. Bu konuda ne söylemek istersiniz?


Kurallar koyulur, kaldırılır. Hepsi insanlar için, önemli olan biz kuralları bozmayalım ve onlara uygun bir şekilde yaşayalım. Aslında kurallara uymak kainatın düzenini sağlamak adına da önem taşıyor. Bu yüzden de kurallara uymayıp kainata zarar verirsek bu zararın bize döndüğünü görebiliriz. İnsan kendi ruhaniyetini ve maneviyatını korumalı bu planların projelerin hepsi insanlar için… Orası burası fark etmez. Yaşadığımız dünyayı da yaşanmak hale getirmek yine bizim elimizde. Ben uzayda bir delik açtım, oradan da buraya kaçtım


WhatsApp’ta Paylaş Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş


Asgardia ile ilgili haberler


Eğer ileride aramızda bir savaş çıkarsa, keseriz oksijenlerini olur biter

Homer olsaydın nasıl tepki verirdin0

0

0

0

0

0

0

0
Yorum yapın


'Dünyanın en güvenli' parası

Mark zuckerberg 13 milyar dolarlık hisse satacak

Ay lav yu tuu'nun fragmanı yayınlandı

Seviyorum şu Optimus Prime'ı bana cüneyt arkın'ı hatırlatıyor. The Last Knight'ın 3. ve son fragmanı yayınlandı

Twitter güncellendi

Marvel's Inhumans'ın teaser'ı yayınlandı

Parmak izi ile ödeme dönemi

Bu sefer kullanıcıların yüzü gülecek

Giyilebilen sandalye ile her bulduğunuz yere otururabilirsiniz

Bi sen kalmıştın kanser yapmayan